Φιλική νίκη στο Ρέντη για τον Πανιωνίο!

Φιλική εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό Β' έδωσε ο Πανιώνιος το απόγευμα της Παρασκευής (25/8).

Η ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη επικράτησε με 3-2, με τον Γροντή να πετυχαίνει δύο γκολ και ένα ο Κουφουδάκης.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος παρουσίασε εξαιρετική εικόνα και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές.

Στο 4' ο Γροντής εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Γεμιστός, ενώ στο 43' ξανά ο Γροντής με πολύ όμορφο σουτ στη κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετα από ωραία ομαδική ενέργεια και σεντρα του Χοντζάλι.

Στα πρώτα λεπτά της "επανάληψης" ο Σκαφίδας έκανε σημαντικές επεμβάσεις σε σουτ των γηπεδούχων, ενώ στη συνέχεια και ο Πανιώνιος είχε τις δικές του στιγμές με τους Ιγνατίδη και Χριστόπουλο.

Όσο περνούσε ο χρόνος οι κυανέρυθροι ανέβαζαν ξανά την απόδοση τους, παρά τις μαζεμένες αλλαγές που έγιναν και βρήκαν και τρίτο τέρμα, με ωραία ενέργεια και πλασέ του Κουφουδάκη.

Ο Ολυμπιακός λίγα λεπτά αργότερα μείωσε σε 3-1 με ωραίο πλασέ του Συρμή και πέντε λεπτά μετά ο Βλαχομήτρος προ κενής εστίας έκανε το 3-2.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, με τον Πανιώνιο να παίρνει τη φιλική νίκη.

Η αρχική ενδεκάδα: Σκαφίδας, Χοτζάλι, Ζούλιας (46' Καλύβας), Ποτουρίδης, Μπρέγκου, Στούπης, Μπουρλάκης (46' Χριστόπουλος), Γροντής, Ιγνατίδης, Γεμιστός, Διονέλλης (46' Παυλάκης).

Έπαιξαν και οι: Φερεκίδης, Γκίνο, Τσιμπόκας, Κουφουδάκης, Τσιμιδόπουλος, Εμπρά