Τέλος η σεζόν για τα κορίτσια του Bόλεϊ

Στο πέμπτο σετ κρίθηκε ο αγώνας του   Πανιώνιου   στην έδρα του   Ναύαρχου Βότση   για την 26η αγωνιστική της   Pre League Γυναικών.

Στο πέμπτο σετ κρίθηκε ο αγώνας του Πανιώνιου στην έδρα του Ναύαρχου Βότση για την 26η αγωνιστική της Pre League Γυναικών.

Η γηπεδούχος ομάδα πήρε το τάιμ μπρέικ και παράλληλα τη νίκη.

Οι δύο ομάδες παρουσίασαν πολύ ωραίο θέαμα, με τις νικήτριες να κατακτούν το πρώτο σετ με σκορ 25-22.

Ο Ιστορικός αντέδρασε και ισοφάρισε κατακτώντας το δεύτερο σετ με 25-16. Το σκηνικό ήταν το ίδιο και στη συνέχεια, αφού οι «κυανέρυθρες» πήραν το τρίτο σετ με 25-18 και παράλληλα το προβάδισμα στο συνολικό σκορ. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να πάρει το τέταρτο σετ με 25-14 και να στείλει την αναμέτρηση στο τάι μπρέικ. Εκεί οι δύο ομάδες ήταν πολύ ανταγωνιστικές, όμως ο Πανιώνιος «λύγισε» με 20-18.

Η φετινή πορεία του Ιστορικού στην Pre League ολοκληρώθηκε και πλέον οι άνθρωποι του συλλόγου θα έχουν την ευκαιρία να σχεδιάσουν με ηρεμία την επόμενη μέρα της ομάδας ενόψει και της νέας σεζόν.

Τα σετ: 25-22, 16-25, 18-25, 25-14, 20-18.