Κ19: Ήττα από τον ΠΑΣ

Ο Πανιώνιος υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Γιάννινα σε αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League U19. Η ομάδα των Ιωαν...

Η ομάδα των Ιωαννίνων κατάφερε και άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Λιάσο, με σουτ έξω από την περιοχή.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ, μιας και ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 19′, αλλά το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον ΠΑΣ να έχει το προβάδισμα. Στο 45ο λεπτό, ο Λιάσος και πάλι με γυριστό σουτ,  έγραψε το 1-2.

Στην επανάληψη, ο Πανιώνιος πίεσε, όμως δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης και έτσι ο Ντόλοβατς, παίρνοντας το "ριμπάουντ" μετά το πλασε του Παππά, διαμόρφωσε το τελικό 1-3 λίγο πριν το φινάλε του παιχνιδιού.

Οι συνθέσεις:
Πανιώνιος: Τζώρτζης, Νομικός Παν., Νομικός Παρ., Αγγέλης, Σεμερτζάκης, Μπρέγκου, Μπακουλί, Ρέτσος, Μούντριχας, Γρίβας, Ντούλος

ΠΑΣ Γιάννινα: Πατσιούρας, Σακκάς, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Θεοχάρης, Ντόλοβατς, Λιάσος, Καραμποΐκης (65′ Ντοματάς), Νάουμετς (77′ Παππάς), Πήλιος (46′ Λιάππης)