Δεν τα κατάφερε η Κ19 και η Κ15 του Πανιωνίου

Ήττες για την Κ19 και την Κ15 του Ιστορικού. Η Κ19 του Πανιωνίου ηττήθηκε με 4-0 από τον Άρη σε αναμέρηση στα πλαίσια της 21ης αγωνι...

Ήττες για την Κ19 και την Κ15 του Ιστορικού.

Η Κ19 του Πανιωνίου ηττήθηκε με 4-0 από τον Άρη σε αναμέρηση στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής.

Ο Κοντοπούλης έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 15ο λεπτό, με τον Χατζηπιρπιρίδη στο 43′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Άρης στο δεύτερο μέρος με 2 ακόμη γκολ "κλείδωσε" το "τρίποντο". Πρώτα με τον Τσαγκαλίδη στο 60ο λεπτό και στη συνέχεια και πάλι με τον Κοντοπούλη στο 69′ έγραψε το τελικό σκορ.

Την ήττα γνώρισε αυτή την αγωνιστική και η Κ15, καθώς ηττήθηκε με 3-0 από τον Παναθηναϊκό, για την 16η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League U15.

Ο ΠΑΟ στο 10ο λεπτό προηγούταν με 2-0, χάρη σε τέρματα των Δήμου και Νταμπίζα.

Στη συνέχεια ο ρυθμός που παιχνιδιού έπεσε, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται στη δημιουργία ευκαιριών λόγω και του δυνατού αέρα.

Ο Παναθηναϊκός, όμως, λίγο πριν το φινάλε του παιχνιδιού έκανε το 3-0, με εκτέλεση φάουλ του Κυριόπουλου.