Μέσα από τα χέρια του...

Έφτασε στη πηγή, αλλά δεν ήπιε νερό... Ο λόγος για την Κ19 του Ιστορικού, που στο εντός έδρας ματς με τον ΟΦΗ κρατούσε τη νίκη στα χέρια...

Έφτασε στη πηγή, αλλά δεν ήπιε νερό... Ο λόγος για την Κ19 του Ιστορικού, που στο εντός έδρας ματς με τον ΟΦΗ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, όμως στις καθυστερήσεις δεν τα κατάφερε.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο της Γλυφάδας και είχε έντονο ενδιαφέρον έως το φινάλε.

Στο 81ο λεπτό η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη άνοιξε το σκορ με τον Δαυίδ και κάπου εκεί φάνηκε πως θα φτάσει και στο "τρίποντο".

Οι Κρητικοί όμως μπόρεσαν στις καθυστερήσεις να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Αζίζι, ο οποίος έκανε το 1-1 και στέρησε τη νίκη από τους κυανέρυθρους.

Να σημειωθεί, πάντως, πως το εν λόγω αποτέλεσμα αδικεί τον Πανιώνιο, καθώς οι παίκτες του Κοροπούλη είχαν τρία δοκάρια (Δαυίδης 44', Νομικός 67', Γρίβας 74') και μία τεράστια χαμένη ευκαιρία με το τετ α τετ του Γρίβα (68').

Πανιώνιος: Νίκας, Τριάντης, Παρ. Νομικός, Βαλιουτής, Αγγελής, Φίλων, Γρίβας, Ζώτος (70′ Παν. Νομικός), Δαυίδης (82′ Οικονόμου), Σουσώνης, Ρέτσος (60′ Δουγένης).