Ήττα στο Κερατσίνι για το Κύπελλο

Την ήττα με 67-56 γνώρισε στο Κερατσίνι από τον Φάρο η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου, για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλ...

Την ήττα με 67-56 γνώρισε στο Κερατσίνι από τον Φάρο η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου, για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι κυανέρυθρες "πλήρωσαν" το κακό πρώτο ημίχρονο, ειδικά στην επίθεση δεν βρήκαν λύσεις, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσαν, ανέβασαν την απόδοση τους, όμως δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Πρώτη σκόρερ για τον Ιστορικό ήταν η Χίλι με 18 πόντους και ακολούθησε η Σπαθάρου με 9.