Το Κύπελλο στον Πανιώνιο!

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά της ΕΠΣΑ για τα 2007. Με 5-4 επικράτησαν οι "πάνθηρες" στα πέναλτι έναν...

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά της ΕΠΣΑ για τα 2007. Με 5-4 επικράτησαν οι "πάνθηρες" στα πέναλτι έναντι της ομάδας των 2006 Σουρμένων.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και οι δυο ομάδες έδειχναν να μπαίνουν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο.Οι φάσεις πολλές στο πρώτο ημίχρονο αλλά χωρίς αποτέλεσμα . Όμως κατά τη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου ο Πανιώνιος έκανε την μπάλα να φαίνεται αόρατη στα μάτια του αντίπαλου. Πριν τη λήξη του αγώνα τα Σούρμενα κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Οι εντάσεις ήταν πολλές και με το σφύριγμα του διαιτητή η αδρεναλίνη έφτασε στα ύψη. Τα πέναλτι ήταν η αφορμή για να εξασφαλίσει τη νίκη ο Πανιώνιος και να στεφθεί πρωταθλητής στο Χριστουγεννιάτικου Τουρνουά της ΕΠΣΑ!