Νίκη και για την Κ20

Σημαντική  νίκη πέτυχε η Κ20 του  Πανιώνιου επί του ΠAΣ Γιάννινα στο Δημοτικό στάδιο της Γλυφάδας, με 1-0 για την 12η αγωνιστική του ...

Σημαντική  νίκη πέτυχε η Κ20 του  Πανιώνιου επί του ΠAΣ Γιάννινα στο Δημοτικό στάδιο της Γλυφάδας, με 1-0 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ-20 της Superleague.

H ομάδα του Δημήτρη Κοροπουλη είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του ματς έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ¨Κυανέρυθροι¨μάλιστα ανέβασαν  την απόδοσή τους με  κατοχή μπάλας, και συνεχή  πίεσή έφτασαν στο γκολ

Στο 76ο λεπτό. Ο Βουκελάτος αφού με μαγικό τρόπο ξέφυγε από  τους αντίπαλους αμυντικούς, γύρισε την μπάλα στον Κερασίδη και αυτός με άπιαστο σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Πανιώνιος: Αστράς, Xhaferi, Πολυχρονιάδης, Δάβρης (65’ Μπιμάι), Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Καζβιρόπουλος, Αράπης, Γκούμας(81’ Κουτσοποδιώτης), Αντωνακόπουλος(61’ Βουκελάτος).

ΠΑΣ Γιάννινα: Παππάς, Μυρσίνιας, Καινούργιος, Καλύβας, Μανιφαβάς(15’ Κόκας), Τσιέπας, Μασούρας, Γιάκος, Ζιώγας(78’ Σιχλιμοίρης), Βασιλείου, Μούτσιος(78’ Κυριακόπουλος).