Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Νέοι!

Η Κ20 του Ιστορικού επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του Πλατανιά και συνεχίζει την φετινή της εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα Νέων της Σού...

Η Κ20 του Ιστορικού επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του Πλατανιά και συνεχίζει την φετινή της εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λιγκ.

Οι κυανέρυθροι του Δημήτρη Κοροπούλη μπήκαν από την αρχή του ματς δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με κεφαλιά του Σταυρόπουλου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκούμα.

Δεν άλλαξε η εικόνα και στα επόμενα λεπτά του πρώτου μέρους, όμως δεν κατάφερε ο Πανιώνιος να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 45λεπτου ο Πλατανιάς έμεινε με παίκτη λιγότερο και έτσι ο Πανιώνιος πήρε το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Το τελικό για τον Ιστορικό 2-0 "έγραψε" ο Ντάγκρας στην "επανάληψη" με όμορφη ατομική ενέργεια.

Να σημειωθεί επίσης πως οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι.

Πανιώνιος: Αλαγεωργίου, Μέξης, Γιαλαμίδης, Σταυρόπουλος, Πολυχρονιάδης, Τζαφέρι, Γκούμας, Πρέντι, Παναγιωτόπουλος, Γκούμας, Γιοματάρης, Ρόπας

Έπαιξαν και οι: Ντάγκρας, Αράπης, Φερεντίνος