Kυανέρυθρη έκτος έδρας νίκη επί του ΠΑΟΚ

Με δυο τέρματα της Μαρίας – Άννας Μαστρόκαλλου στα τελευταία λεπτά, ο Πανιώνιος νίκησε 8-6

Με δυο τέρματα της Μαρίας – Άννας Μαστρόκαλλου στα τελευταία λεπτά, ο Πανιώνιος νίκησε 8-6 στο Ποσειδώνιο τον ΠΑΟΚ σε αγώνα της 6ης αγωνιστικής.

Μια αναμέτρηση που εξελίχθηκε σε ντέρμπι. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 5-4 στο ημίχρονο, ο Πανιώνιος ισοφάρισε 5-5 στο τρίτο οκτάλεπτο (1-0 το επί μέρους σκορ), προηγήθηκε και 6-5 με την Ευαγγελία Λούδη, ισοφάρισε η Ηλιάνα Παρασκευοπούλου για να «μιλήσει» δυο φορές στο τέλος ο Πανιώνιος (στα 4:42 και 1:09 από τη λήξη) και να φύγει με τη νίκη.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6-8

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 0-1, 1-3

ΠΑΟΚ (Χρυσούλα Χατζέλη): Γκανγκλ, Μπίκου, Παρασκευοπούλου 1, Τζελέπη, Χρονοπούλου, Ντάσιου, Γραικού 1, Γιαμπασάκου 1, Φραγκιά 1, Ντόνα-Τσιάκα, Κοντονή 1, Νιαρχάκου 1, Λεριώτη, Κολτσίδα, Χριστοφορίδου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Ασκεβ, Υφαντή, Πόλιακ, Κοτσάφτη-Απέργη, Μαστρόκαλλου 3, Ευαγγελία Λούδη 1, Κώτσια 1, Ελένη Πάτερου 2, Δήμητρα Παπαναστασίου, Δουλή 1, Κάτσιου, Μουζή, Καραγιάννη.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Καρούλης

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς