Eπεσε μαχόμενος στην Ιταλία

Πάλεψε πολύ, αλλά δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το... δεξί  τις υποχρεώσεις του ο  Πανιώνιος

Πάλεψε πολύ, αλλά δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το... δεξί τις υποχρεώσεις του ο Πανιώνιος στον Δ’ Όμιλο του Euro Cup, καθώς ηττήθηκε με 13-12 από την Ορτίτζια στις Συρακούσες.

Ένα παιχνίδι που πραγματικά κρίθηκε στις λεπτομέρειες, αλλά δε κατάφερε η ομάδα του Κώστα Δήμου να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Πλέον το Ιστορικός στρέφει την προσοχή του στην επίσης δύσκολη αναμέτρηση απέναντι στην Πρίμορατς Κότορ (19/10) στο Μαυροβούνιο.

Οι Ιταλοί πήραν μεγάλο προβάδισμα από το ξεκίνημα (προηγήθηκαν και με τρία γκολ 7-4), ο Πανιώνιος ισοφάρισε σε 9-9 στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου, αλλά η Ορτίτζια ήταν πιο αποτελεσματική στην τελευταία περίοδο.

Πρώτος σκόρερ για τον Πανιώνιο ήταν ο Μοσκόφ με 4 γκολ, ενώ ακολούθησε με 3 ο Ουκρόπινα.

ΟΡΤΙΤΖΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 13-12

Οκτάλεπτα3-1, 4-3, 2-5, 4-3.