Hττα για τα κορίτσια του Βόλεϊ

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η ομάδα βόλεϊ γυναικών του  Πανιωνίου  στην έδρα των  Πεύκων  για την 24η αγωνιστική της  Pre League . Το πρώτο ...

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Πανιωνίου στην έδρα των Πεύκων για την 24η αγωνιστική της Pre League. Το πρώτο σετ ήταν αρκετά ανταγωνιστικό, με τις «κυανέρυθρες» να το χάνουν στις λεπτομέρειες με σκορ 25-22.

Το δεύτερο σετ ήταν εξίσου αμφίρροπο, ωστόσο η γηπεδούχος ομάδας βρήκε τις κατάλληλες λύσεις στο τέλος με αποτέλεσμα να το κερδίσει με 25-19. Το τρίτο σετ κατακτήθηκε πιο εύκολα από τις νικήτριες, καθώς το πήραν με σκορ 25-17.

Πλέον απομένουν δύο αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και ο Ιστορικός παραμένει στο κυνήγι της πέμπτης θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ της ανόδου για την πρώτη κατηγορία. Το Σάββατο (8/4, 18:00) η ομάδα της Δήμητρας Λυκογιάννη θα υποδεχθεί στο «Ανδρέας Βαρίκας» τον Απόλλωνα Καλαμάτας για την 25η αγωνιστική.

Τα σετ: 25-22, 25-19, 25-17.