Ξανά ισοπεδωτικός Πανιώνιoς!

Μία ακόμα νίκη χωρις την παραμικρή δυσκολία για τον Πανιώνιο, που επικράτησε εντός έδρας του Αιγάλεω με 91-60.

Οι κυανέρυθροι ήταν ισοπεδωτικοί για μια ακόμα φορά, με το Αιγάλεω να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό του Ιστορικού.

Αυτό ήταν το τελευταίος εντός έδρας ματς για τον Πανιώνιο στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, καθώς ακολουθεί το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Δούκα και εν συνεχεία οι αγώνες για τα play off ανόδου.

Χωρις προβλήματα κυλησε για τον Πανιωνίο το πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα του Ταυρόπουλου να εμφανίζει στο παρκέ την διαφορά ποιότητας που έχει με τον αντίπαλο της. Το σκορ του ημιχρόνου ηταν 45-30 για τον Ιστορικό.

Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Πανιώνιος συνεχώς ανέβαζε τον δείκτη του σκορ και της διαφοράς.

Ο νικητής του αγώνα είχε ξεκαθαρίσει από νωρίς και το μονο που έμενε να μάθουμε το τελικό σκορ.

Ο Ιστορικός λοιπόν επικράτησε με 91-60!

Δεκάλεπτα: 17-9, 45-30, 77-51, 91-60