Ήττα για τον Πανιώνιο στο Χάντμπολ

Την εκτός έδρας ήττα με 27-13 γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Πανελλήνιο για την 3η αγωνιστική της Α'2 Χάντμπολ Ανδρών και έτσι ο Ιστορικός ...

Την εκτός έδρας ήττα με 27-13 γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Πανελλήνιο για την 3η αγωνιστική της Α'2 Χάντμπολ Ανδρών και έτσι ο Ιστορικός έμεινε χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς μετράει τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο αγωνιστικό σκέλος της αναμέτρησης τα πάντα είχαν κριθεί από το πρώτο ημίχρονο, όταν ο Πανελλήνιος πήρε προβάδισμα με 16-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε ν' ανατρέψει την δύσκολη γι' αυτόν κατάσταση και έτσι μοιραία γνώρισε την βαριά ήττα με 27-13.

Η ταυτότητα του αγώνα

3η αγωνιστική Α'2 Χάντμπολ Ανδρών

Πανελλήνιος-Πανιώνιος 27-13

Διαιτητές:
Συρεπίσιος, Καρυδάκης

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-2, 8-2, 10-3, 13-4, 16-4 (σκορ ημιχρόνου), 17-6, 18-8, 19-8, 22-8, 24-10, 27-13 (τελικό αποτέλεσμα)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανελλήνιος (Στραβομύτης): Παντελόπουλος, Κωστόπουλος, Ξανθόπουλος, Ζαφείρης, Μπαλάσκας, Μαραμαθάς, Βερτζώνης, Οικονόμου Ε., Μαυρομάτης Γ., Αρζόγλου, Μαυρομάτης Δ., Ψαρρός, Παπαδόπουλος, Οικονόμου Ν., Χατζηγιάννης