Η άλωση της... Βιέννης (video-photos)

Σαν σήμερα, στις 6 Δεκεμβρίου του 2007, ο Ιστορικός έφευγε με την πολύ μεγάλη νίκη από την Βιέννη

Σαν σήμερα, στις 6 Δεκεμβρίου του 2007, ο Ιστορικός έφευγε με την πολύ μεγάλη νίκη από την Βιέννη, όπου είχε επικρατήσει με 1-0 της Αούστρια για την φάση των ομίλων του Κυπέλλου UEFA.

Η ομάδα του Έβαλντ Λίνεν, μετά από μία ποδοσφαιρική "παράσταση", κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Αυστριακών με το "χρυσό" γκολ του Ίβιτσα Μαϊστόροβιτς στο 92ο λεπτό.

Οι κυανέρυθροι είχαν "πατήσει" τον αντίπαλο τους σε όλη την διάρκεια του αγώνα, όμως δεν ερχόταν το γκολ της νίκης. Τελικά αυτό ήρθε από τα πόδια του Κροάτη μεσοαμυντικού της ομάδας, ο οποίος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και τους οπαδούς του Ιστορικού στα ουράνια!

Η ενδεκάδα που είχε αγωνιστεί για τον Πανιώνιο: Κένινγκ, Σκούφαλης (85' Κουτσόπουλος), Μανιάτης, Μπερτέ, Πλετς, Μαιστόροβιτς, Γουνδουλάκης, Σπυρόπουλος, Κουμορτζί (87' Γκασπάρ), Νικολάου, Τζιμπούρ.