«Υπήρχαμε μόνο για 34 λεπτά...»

Για τα πρώτα 34 λεπτά υπήρχε μόνο ο Πανιώνιος στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό, σύμφωνα με τον Μιχάλη Γρηγορίου. Αναλυτικα όσα ανέφερ...

Αναλυτικα όσα ανέφερε ο τεχνικός του Ιστορικού στην συνέντευξη Τύπου της Νέας Σμύρνης:

"Είχαμε τονίσει πριν το παιχνίδι ότι ήταν ουσιαστικά ένας τελικός για εμάς. Θέλαμε μόνο νίκη, όχι άλλο αποτέλεσμα. Μπήκαμε καλά στα πρώτα 34 λεπτά του παιχνιδιού, δημιουργήσαμε προϋποθέσεις και είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία με τον Ντουρμισάι να ανοίξουμε το σκορ. Μετά με το κρύο γκολ που δεχτήκαμε βρεθήκαμε από το πουθενά πίσω στο σκορ. Μετά μέχρι να καταλάβουμε τι έγινε, και με το νεαρό της ηλικίας των παικτών, δεχθήκαμε και το δεύτερο. Μετά δεν μας άρεσε καθόλου που δε να αντιδράσαμε στο παιχνίδι. Υπήρχαμε στο παιχνίδι μόνο για 34 λεπτά. Όταν βρίσκεσαι με 0-2 πίσω στο σκορ ήταν πολύ δύσκολο να συνεχίσουμε, υπάρχει και η απειρία στην ομάδα. Πρέπει να κάνουμε ότι μας αναλογεί στα δύο τελευταία ματς για εκπροσωπούμε τον Πανιώνιο. Να μην κλείσουμε με κακές εντυπώσεις την χρονιά".