Νίκη με 3-1 για την Κ20!

H Κ20 του Πανιωνίου επικράτησε με 3-1 του Πλατανιά στο γήπεδο της Γλυφάδας και παρέμεινε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα...

Η ομάδα του Κοροπούλη κατά διαστήματα έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, πέτυχε τρία τέρματα και γενικότερα ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο από τον αντίπαλο της.

Στο 33' ο Αντωνακόπουλος με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Ιστορικό, με τον ίδιο παίκτη στο 38' να κάνει το 2-0, διπλασιάζοντας και ο ίδιος τα προσωπικά του τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερίσεις του πρώτου ημιχρόνου ευτύχισαν να μειώσουν σε 2-1, όμως οι κυανέρυθροι στην "επανάληψη" κλείδωσαν την επικράτηση τους.

Στο 67' ο Μάκης Βουκελάτος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά, για να γράψει το τελικό 3-1!