Τζούντο: Νέες επιτυχίες

Δελτίο Τύπου Τζούντο Την Κυριακή 10 Απριλίου διεξήχθη στο Περιστέρι το τουρνουά τζούντο του Α.Ο. Αττικού με συμμετοχή 242 αθλητών και αθλ...

Δελτίο Τύπου Τζούντο

Την Κυριακή 10 Απριλίου διεξήχθη στο Περιστέρι το τουρνουά τζούντο του Α.Ο. Αττικού με συμμετοχή 242 αθλητών και αθλητριών από 24 σωματεία.

Ο Πανιώνιος κατέλαβε τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη με 8 χρυσά, 5 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια. Συγκεκριμένα, χρυσό κατέκτησαν οι Στελλάκης Λουκής (-73 παίδες Α), Τσακίρης Δημήτρης (-60 παίδες Α), Κοντοκώστας Νίκος (-30 τζούνιορ Α), Τσορμπατζίδης Αλέξανδρος (-27 τζούνιορ Α), Σοπιλίδης Γιώργος (-24 τζούνιορ Β), Μεγαλούδης Απόστολος (-33 τζούνιορ Β), Μπάκας Δημήτρης (-24 μίνι τζούνιορ), Παπαθεοδώρου Ιω (-18 μίνι τζούνιορ).

Αργυρό κατέκτησαν οι Ξουραφάς Κώστας (-66 εφηβοι), Σαρηγεωργίου Παναγιώτης (-73 παίδες Α), Κοντοκώστας Νικηφόρος (-42 παίδες Α), Μπότση Αρτεμις (-52 Κορασίδες Β),Παπαθεοδώρου Εύα (-21 τζούνιορ Β).

Χάλκινο κατέκτησαν οι Νικολόπουλος Παναγιώτης (-39 τζούνιορ Α) και Σικόρα Δημήτρης (-30 τζούνιορ Β).

Θερμά συγχαρητήρια στους νικητές ! Επόμενη διοργάνωση το διεθνές τουρνουά OLYMPUS CUP στο Λιτόχωρο.