Ισόπαλη η Κ20

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Κ20 του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ, στο φινάλε του πρωταθλήματος Υποδομής της Σούπερ Λίγκα. Στο πλευρό του τραυματία...

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Κ20 του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ, στο φινάλε του πρωταθλήματος Υποδομής της Σούπερ Λίγκα. Στο πλευρό του τραυματία Πινιώτη οι κυανέρυθροι, με μήνυμα που έστειλε!

Ο Ιστορικός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Αργυρούπολης για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Κοροπούλη πήρε το προβάδισμα στο σκορ με όμορφο σουτ του Ντάγκρα. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, ευτύχισαν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι κυανέρυθροι πίεσαν για δεύτερο γκολ, το παιχνίδι άνοιξε, ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν το τέρμα που θα τους έδινε τη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίκτες του Πανιωνίου έκαναν την εμφάνισή τους με μπλουζάκια για τον τραυματισμό του Πινιώτη που έγραφαν: "Περαστικά αρχηγέ, γρήγορα κοντά μας", ενώ ο Ντάγρκας μετά το γκολ που σημείωσε πανηγύρισε με ένα μπλουζάκι που έγραφε: "Ο αρχηγός είναι εδώ και εμείς εδώ για αυτόν".

Πανιώνιος: Αστράς, Μέξης, Ρόπας, Καλύβας, Σταυρόπουλος, Τζαφέρι, Γκίνη, Γκούμας, Ντάγκρας, Πρέντι, Αράπης

Έπαιξαν και οι: Παναγιωτόπουλος, Φερεντίνος, Γιοματάρης