Βόλεϊ ανδρών: Άδικη ήττα με παράπονα για τον Ιστορικό

Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα Βόλεϊ του Ιστορικού, από τα Ναυπηγεία για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β...

Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα Βόλεϊ του Ιστορικού, από τα Ναυπηγεία για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι καθώς ο 2ος στην βαθμολογία Πανιώνιος αντιμετώπιζε τους πρωτοπόρους. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης παρόλο που έχασε το πρώτο σετ (25-14), έδειξε ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισε στο 2ο (19-25). Λίγο έλειψε να πάρει και προβάδισμα στα σετ καθώς στο 3ο έφτασε να προηγείται με 18-21 κάπου εκεί κάποιες διαιτητικές αποφάσεις αποδείχθηκαν καταλυτικές, τελικά το σετ χάθηκε και έγινε το 2-1(25-22). Το τελευταίο σετ ολοκληρώθηκε με 25-17 υπέρ των γηπεδούχων.

Παρόλο την ήττα ο Ιστορικός έπαιξε για άλλη μία φορά πολύ καλό βόλεϊ και το αποτέλεσμα τον αδικεί. Στην διαμόρφωση του αποτελέσματος οι διαιτητές της συνάντησης ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές καθώς με δικές του εφευρέσεις στέρησαν από τον Πανιώνιο μία ακόμα μεγάλη νίκη.