Ήττα στις... λεπτομέρειες για τους Έφηβους!

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, η ομάδα Εφήβων του Ιστορικού δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με 79-73. Ένα ματς που κ...

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, η ομάδα Εφήβων του Ιστορικού δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με 79-73. Ένα ματς που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, όπου οι κυανέρυθροι στις λεπτομέρειες δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη.

Ο Πανιώνιος είχε σε εξαιρετική κατάσταση τον διεθνή πλέι μέικερ, Βασίλη Τολιόπουλο, ο οποίος όμως αποβλήθηκε με φάουλ δύο λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα, ενώ καλή παρουσία είχαν και οι Μπιλης, Αγραβάνης, Πετρόπουλος.

Αυτή η αναμέτρηση ήταν η πρώτη για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μπάσκετ Εφήβων, το οποίο και διεξάγεται στην Πάτρα.