Πάλεψε σαν Πάνθηρας, «λύγισε» στo τάι μπρέικ

Μέτα από έναν συναρπαστικό αγώνα ο Πανιώνιος "λύγισε" στο τάι μπρέικ από τον ΟΦΗ (3-2 σετ) στο Ηράκλειο της Κρήτης

Μέτα από έναν συναρπαστικό αγώνα ο Πανιώνιος "λύγισε" στο τάι μπρέικ από τον ΟΦΗ (3-2 σετ) στο Ηράκλειο της Κρήτης, στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για την τελική φάση του πρωταθλήματος.

Οι κυανέρυθροι έχασαν τα δύπ πρώτα σετ, όμως έβγαλαν φοβερή αντίτδραση στη συνέχεια. Πήραν το τρίτο σετ που είχε συναρπαστική εξέλιξη, ενώ πήραν και το τέταρτο πιο εύκολα.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, όπου τελικά ο ΟΦΗ βγήκε νικητής στις λεπτομέρειες (16-14).

Έτσι, οι Κρητικοί έκαναν το 1-0 στην φάση των τελικών, με το δεύτερο παιχνίδι να έχει οριστεί για το Σάββατο (13/04) στο κλειστό "Ανδρέας Βαρίκας". Στόχος του Πανιωνίου, φυσικά, είναι το πάρει τη νίκη και να στείλει ξανά τη σειρά στο Ηράκλειο, για το τελεύταιο ματς. Η ομάδα που θα φτάσει στις δύο νίκες παίρνει και την άνοδο στην Volley League.

Σετ: 25-23, 25-16, 28-30, 18-25, 16-14