Eκτός έδρας ήττα για τον Πανιώνιο από τον Παναθηναϊκό

Την εκτός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό με 11-10 γνώρισε ο Πανιώνιος, στην πρεμιέρα της Β’ φάσης της Α1 κατηγορίας ανδρών!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7-3, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να αιφνιδιάζουν την ομάδα του Κώστα Δήμου.

Οι κυανέρυθροι στην τρίτη περίοδο έκανε την αντεπίθεση της και μείωσε σε 8-6. Μάλιστα, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Ιστορικός έφερε την διαφορά στο γκολ (9-8), όμως ο Παναθηναϊκός βρήκε λύσεις, πήρε εκ νέου απόσταση τριών τερμάτων (11-8), με τον Πανιώνιο να μην μπορεί να αποφύγει την ήττα, με το τελικό 11-10.

Ο Ιστορικός, που αγωνίστηκε χωρίς τον Άλεκσα Ουκρόπινα, παρέμεινε στους 36 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟ ανέβηκε στους 26.