Κ17: Νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης με... ανατροπή!

Ο Πανιώνιος κατάφερε να πάρει τη νίκη (3-1) επί του Αστέρα Τρίπολης, σε μια καλή αναμέτρηση για τους γηπεδούχους.

Ο Αγγελάκης ξεκίνησε δυνατά για την ομάδα του, σκοράροντας στο 6ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια ο Ανδρεάδης είχε δοκάρι.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τερζής με ωραίο σουτ έκανε το 1-1, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη Θωμάκος (61′) και Λαύκας (62′) κατάφεραν να δημιουργήσουν καλές ευκαιρίες, με το παιχνίδι να κρίνεται στα τελευταία… δυο λεπτά.

Στο 92ο λεπτό και το 95ο λεπτό ο Θεοχαρόπουλος έκανε την ανατροπή, δίνοντας στην ομάδα του μια μεγάλη νίκη.

Συνθέσεις των ομάδων

Πανιώνιος: Πρίντεζης, Βλαχάκης, Γούμενος, Στολάι, Γάλαρης, Τσούμας, Τερζής (69′ Νταπέ), Καραούλης (82′ Οικονόμος), Θωμάκος (82′ Θεοχαρόπουλος), Λαύκας (69′ Βογιατζής), Παναγιωτάκης (60′ Πρίφτη)

Αστέρας Τρίπολης: Κακαδιάρης, Αγγέλου, Κωνσταντόπουλος (77′ Μουχτάρης), Νικολόπουλος, Κακούλης, Κάλα, Ανδρεάδης (70′ Κόλλιας), Δριγκάκης, Αγγελάκης, Γεωργόπουλος (70′ Δάγλας), Τηλαβερίδης

πηγή: talentabout.gr