15Χ15 και δεν σταματάει πουθενά!

Μία ακόμα νίκη, την 15η του σε ισάριθμα ματς, πήρε ο Ιστορικός, επικρατώντας με 89-58 του Εσπέρου στη Νέα Σμύρνη.

Η ομάδα του Ταυρόπουλου μετέτρεψε ένα ακόμα παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής σε... περίπατο, μη αντιμετωπίζοντας το παραμικρό πρόβλημα από τον αντίπαλο της.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος ήταν η ομάδα που κυριάρχησε στο παρκέ, όσο περνούσε ο χρόνος συνεχώς και ανέβαζε την απόδοση του και τον δείκτη του σκορ. Ετσι μπήκε στα αποδυτήρια για υπ ημίχρονο με το +27!

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στα υπόλοιπα 20 λεπτά. Ο Πανιώνιος κρατούσε και ανέβαζε την υπερ του διαφορά.

Τελικο σκορ 89-58  για τον Ιστορικό, που έκανε το 15Χ15 και συνεχίζει να μην έχει... αντίπαλο!

Δεκάλεπτα: 26-13, 51-24, 69-38, 89-58

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος): Λάζαρης , Αντωνάκης 7(1), Σταθόπουλος 5(1), Χάλαρης 11(2), Βεργίνης 14(4), Παπαδιονυσίου Ε. 6, Παπαδιονυσίου Γ. 7(2), Μάντζαρης 18(3), Σκάνδαλος 5(1), Σαχπατζίδης 10(1), Καραίσκος 5, Τρύφωνας 1.
Έσπερος Καλλιθέας (Κωνσταντινίδης) : Αγγελόπουλος 11(3), Ράγκος 6, Αδαμόπουλος 2, Avare 6(2), Χατζηασιμίδης , Τσάμης 1, Κολιός , Λιούνης , Κάπρης 8(1), Κατσουλάκος 6, Γκαγκαλούδης 18(2)