Πέρασε και από την Κερατέα ο... ασταμάτητος Πανιώνιoς!

Με μία σπουδαία νίκη έφυγε από την έδρα της Κερατέας ο Πανιώνιος, επικρατώνας της γηπεδούχου ομάδας με 3-0 σετ.

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ιστορικού ήταν ανώτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δίκαια έφτασε στην σημαντική επικράτηση, επί ενός δυνατού και επικίνδυνου αντιπάλου.

Οι παίκτες του Αργύρη Ψάρρα βρήκε τις λύσεις στα δύο πρώτα σετ που οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ, ενώ στο τελευταίο σετ ο Πανιώνιος δεν βρήκε αντίσταση από την Κερατέα.

Αυτή ήταν η 6η νίκη του Ιστορικού σε ισάριθμα παιχνίδια, χωρίς μάλιστα να έχει χάσει ούτε ένα σετ!

Την επόμενη αγωνιστική οι κυανέρυθροι υποδέχονται στο "Ανδρέας Βαρίκας" την Γλυφάδα.

Τα ΣΕΤ: 20-25, 23-25, 14-25