Bόλεϊ Γυναικών: Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τα κορίτσια του Πανιωνίου

Ο   Πανιώνιος   πέρασε νικηφόρα από την έδρα του   ΦΟ Βριλησσίων   με 0-3 σετ για τη δέκατη αγωνιστική της  Pre League Γυναικών.

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΦΟ Βριλησσίων με 0-3 σετ για τη δέκατη αγωνιστική της Pre League Γυναικών. Ο Ιστορικός είχε το πάνω χέρι στον αγώνα και έφτασε στην κατάκτηση μίας σημαντικής νίκης, ενόψει και της δύσκολης συνέχειας στο άκρως ανταγωνιστικό πρωτάθλημα.

Οι «κυανέρυθρες» πήραν το πρώτο σετ με 18-25, ενώ με το ίδιο σκορ έκαναν το 0-2. Το τρίτο σετ ολοκληρώθηκε με 19-25 και πλέον η ομάδα της Νέας Σμύρνης θα στρέψει το βλέμμα της στο δύσκολο παιχνίδι της Τετάρτης (21/12, 14:00) με αντίπαλο τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων στο «Ανδρέας Βαρίκας».

Τα σετ: 18-25, 18-25, 19-25.

ΦΟ Βριλησσίων (Τριανταφυλλόπουλος): Έρωτα 13 (2 άσοι, 11/33 επιθέσεις), Ντα Φονσέκα 11 (4 μπλοκ, 7/26 επιθέσεις, 75% υποδοχή), Σίλβα 6 (1 άσος, 5/21 επιθέσεις, 40% υποδοχή), Μποκή 3 (1 μπλοκ, 2/4 επιθέσεις), Στάθη 4 (1 μπλοκ, 3/6 επιθέσεις), Αναγνώστου, Καραβοκύρη (λ) (71% υποδοχή), Σολωμού 2 (2/4 επιθέσεις), Παυλοπούλου, Λογαρά.

Πανιώνιος (Λυκογιάννη): Βασιλαντωνάκη 10 (2 μπλοκ, 8/20 επιθέσεις), Καρέλια 8 (5 μπλοκ, 3/8 επιθέσεις), Ρούση 12 (12/21 επιθέσεις, 64% υποδοχή), Αλβάρεζ 16 (2 μπλοκ, 14/24 επιθέσεις, 22% υποδοχή), Διολή 3 (1 μπλοκ, 1 άσος, 1/6 επιθέσεις), Σαΐνι 3 (1 μπλοκ, 2/5 επιθέσεις), Λεωνίδου (λ) (41% υποδοχή), Λιόλιου, Τσιγαρίδα, Μιλεντίγεβιτς.