Φιλική νίκη στo Χoλαργό

Νέα φιλική νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος, που το απόγευμα της Τετάρτης (7/9 επικράτησε εκτός έδρας του Χολαργού με 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ιστορικός παρότι είχε κάλες στιγμές και ένα δοκάρι βρέθηκε πίσω στο σκορ, όμως στην "επανάληψη" αντέδρασε και έφερε "τουμπα" το ματς, παίρνοντας τη φιλική νίκη με 2-1.

Να σημειωθεί πως ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου ήταν πολύ κακός και δυσκόλεψε πολύ τους ποδοσφαιριστές.

Το πρώτο γκολ του Ιστορικού ήρθε με πολύ όμορφο σουτ του Σωτήρη Πίσπα, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας των γηπεδούχων, ενώ στο 82' μετά από φάουλ του Γροντή ο Γκότοβος με κεφαλιά έφραψε το τελικό σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Στούπης με ένα σουτ "κεραυνό" τράνταξε το δοκάρι του Χολαργού, ενώ το γκολ που δέχτηκε ο Πανιώνιος προήλθε από λάθος στη μεσαία γραμμή και ωραίο τελείωμα των γηπεδούχων.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αντωνόπουλος (70' Καρούσος), Καρδάμης (45' Κουβαράς), Μερτύρης (60' Διονέλλης), Ζούλιας, Καλύβας (65' Γκότοβος), Μαρινάκης (45' Μπρέγκου), Στούπης (55' Γροντής), Παπαδάκης (70' Παυλής), Τσίπρας (45' Μούντριχας), Πίσπας (55' Ενγκόγκ), Γεωργούσης (45' Τσιμπόκας).