Ξεκίνησε τα φιλικά με... 100αρα!

Το πρώτο του φιλικό παιχνίδι έδωσε ο μπασκετικός Πανιώνιος που υποδέχτηκε στο "Ανδρέας Βαρίκας" τον Εθνικό.

Η ομάδα του Περικλή Ταυρόπουλου επικράτησε με το ευρύ 100-77, δείχνοντας κατά διαστήματα πολύ καλό πρόσωπο.

Φυσικά αυτή την περίοδο τα πόδια όλων των παικτών είναι ιδιαίτερα βαριά από τις δυνατές προπονήσεις και το βασικό σε κάθε φιλικό ματς είναι η ομάδα να βγάζει στο παρκέ αυτά που δουλεύει καθημερινά.

Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 49-41 υπέρ των κυανέρυθρων, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ανέβασε ταχύτητα, βρήκε περισσότερες λύσεις σε επίθεση και άμυνα και εν τέλει έφτασε εύκολα στη φιλική νίκη.

Το τελικό σκορ ήταν 100-77 για τον Πανιώνιο που ξεκίνησε τα φιλικά του παιχνίδια δείχνοντας πολύ καλά δείγματα γραφής...