Ήττα από τη Βουλιαγμένη στον 1ο αγώνα των Playoffs οι Γυναίκες

Η ομάδα Πόλο των γυναικών του Πανιωνίου ηττήθηκε από τη Βουλιαγμένη με 13-6 στον πρώτο αγώνα των Playoffs

της Α1 Γυναικών που διεξήχθη σήμερα στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

Οι οικοδέσποινες έκαναν πολύ δυνατό ξεκίνημα και κατάφεραν να προηγηθούν με 6-1 στο τέλος του 1ου οκταλέπτου. Στη 2η περίοδο οι παίκτριες του Τάσου Παπαναστασίου αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 7-3. Στο δεύτερο ημίχρονο η Βουλιαγμένη έδειξε και πάλι την ανωτερότητα της και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 13-6.

Πρώτη σκόρερ για ον Πανιώνιο η Ιφιγένεια Μαυρωτά που πέτυχε 3 τέρματα, ενώ δυο ο τέρματα σημείωσε η Πουστινίκοβα.

Ο δεύτερος αγώνας των Playoffs θα γίνει το Σάββατο 7 Μαΐου στις 19:00 στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Προκρίνεται η ομάδα που θα σημειώσει δυο νίκες.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 13 -6

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 1-2, 1-0, 5-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Πιοβάν, Μουστακαρία 1, Γιαννοπούλου 1, Ριντζ 1, Τανκέεβα 1, Πάτρα 2, Καλαϊτζή 1, Διαμαντοπούλου 1, Σάντα 5, Αγγελίδη, Πάτρα, Καλογεροπούλου, Ανδρεάδη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αναστάσιος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη, Μαυρωτά 3, Πουστινίκοβα 2, Κοτσάφτη,  Ξανθοπούλου, Μπογκατσένκο, Λούδη 1, Βαζαίου, Καρυπίδου, Δ. Παπαναστασίου, Α. Παπαναστασίου, Μήτσου, Λενίτση, Κελαδίτη.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Παντελής