Ήταν... αστέρας στην Τρίπολη ο Πανιώνιος!

Με ένα σπουδαίο "διπλό" έφυγε από την Τρίπολη η Κ17 του Πανιώνιου, επικρατώντας με 3-1 του Αστέρα.

Ο Πανιώνιος μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μέσα σε 9 λεπτά πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Αρχικά ο Γλυνός έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα στο 20′, ενώ στο 27′ ο Ντάφλας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Αστέρας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει  με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραγλάνη.

Στο 85' ο Φιλιππούσης έγραψε το τελικό 3-1 για τον Ιστορικό!

Αναλυτικά οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης: Θάνος, Ι. Παπαδόπουλος (80′ Τσαούσης), Καλόγηρος, Νικολόπουλος, Καραγλάνης, Δάγλας (46′ Ανδράδης), Ντερβίση, Καλαντζή, Τόλιος, Α. Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης (75′ Κουλογεωργίου)

Πανιώνιος: Κάλλιαρος, Βλαχάκης, Αθανασίου, Τσικούρης, Τσινισόπουλος, Μπεχράκης, Γιασιάς, Ντάφλας, Αρχανιωτάκης, Δημητρίου, Γλυνός. Αγωνίστηκαν επίσης οι Λάφκας, Ράπτης, Φιλλιπούσης.