Βόλεϊ: Νίκη για τις γυναίκες, ήττα για τους άνδρες (photo)

Πολύ σημαντική νίκη για τα κορίτσια του βόλεϊ.

Η ομάδα του Πανιωνίου επικράτησε εντός έδρας με 3-0 σετ επί των Μακεδόνων, για την 10η αγωνιστική της Pre League.

Και στα τρία σετ οι κυανέρυθρες ήταν ανώτερες, είχαν τις σωστές επιλογές και έτσι έφτασαν στη δίκαιη νίκη, στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή.

ΣΕΤ: 25-18, 25-18, 25-21

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η ανδρική ομάδα Βόλεϊ του Πανιωνίου από τον Πιερικό, για την 1η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος της Pre league.

Η ομάδα της Κατερίνης εμφανίστηκε πιο έτοιμη και έφτασε στη νίκη με 3-0 σετ, με τους κυανέρυθρους να καλούνται πλέον να ανεβάσουν ρυθμούς για να πετύχουν στα επόμενα παιχνίδια τον στόχο της παραμονής.

ΣΕΤ: 22-25, 14-25, 18-25

*Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Μάνου Τσελεμεντέ.