Δεν τα κατάφερε ο Πανιώνιος στη Πάτρα

Την εκτός έδρας ήττα με 9-8 από την ΝΕ Πατρών γνώρισε ο Πανιώνιος για τα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας Π...

Την εκτός έδρας ήττα με 9-8 από την ΝΕ Πατρών γνώρισε ο Πανιώνιος για τα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας Πόλο Γυναικών.

Τα κορίτσια του Ιστορικού μετά την ήττα τους πολύ δύσκολα θα προλάβουν την 4η θέση που οδηγεί στα Play-Off του πρωταθλήματος .

Στο αγωνιστικό σκέλος το πρώτο ημίχρονο δεν εξελίχθηκε καλά για τον Πανιώνιος, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 4-2.

Στη τρίτη περίοδο οι παίκτριες του Τάσου Παπαναστασίου ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 7-6.

Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Ιστορικός δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα και στο φινάλε γνώρισε την ήττα, καθώς η Διονυσίου Κουρέτα της ΝΕ Πατρών σκόραρε το νικητήριο γκολ 1:21 πριν την λήξη χαρίζοντας τη νίκη με 9-8 στην ομάδα της.