Δεν τα κατάφερε ο Ιστορικός στο Χάντμπολ

Την εντός έδρας ήττα με 25-21 γνώρισε η Ανδρική ομάδα Χάντμπολ του Πανιωνίου από τη Δόξα Βύρωνα για την 2η αγωνιστική του Α' Ομίλου στο ...

Την εντός έδρας ήττα με 25-21 γνώρισε η Ανδρική ομάδα Χάντμπολ του Πανιωνίου από τη Δόξα Βύρωνα για την 2η αγωνιστική του Α' Ομίλου στο Β' Υποόμιλο της Α'2 Εθνικής Κατηγορίας.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα του Πανιωνίου σε ισάριθμα παιχνίδια  και τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα για τον Ιστορικό, ο οποίος την άλλη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πανελλήνιο.

Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Ιστορικός συμβάδιζε για 45 λεπτά με την ομάδα του Βύρωνα στο σκορ, ωστόσο το δεκάλεπτο 45'-55' έκρινε τον αγώνα, καθώς η ομάδα της Δόξας Βύρωνα πέτυχε πέντε αναπάντητα τέρματα με αποτέλεσμα να προηγηθεί με έξι γκολ διαφορά (17-23).

Ο Πανιώνιος προσπάθησε στο τελευταίο πεντάλεπτο ν' ανατρέψει την κατάσταση χωρίς όμως αποτέλεσμα και έτσι γνώρισε την ήττα με σκορ 25-21.

Η Ταυτότητα του αγώνα

2η Αγωνιστική Α'2 Χάντμπολ Ανδρών, Α' Όμιλος, Β' Υποόμιλος

Πανιώνιος-Δόξα Βύρωνα 21-25

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-2, 3-4, 5-5, 7-7, 10-10 (σκορ πρώτου ημιχρόνου), 13-13, 14-16, 17-18, 17-21, 17-23, 21-25

Οι σκόρερ των δύο ομάδων

Πανιώνιος: Σκυφτός 4, Κοντάκος 4, Κοντός 3, Γιατράκος 2, Σακκάς 2, Μιχελάκος 2, Τσικριτσής 1, Ντούρος 1, Δαφέρμος 1, Τσαλαπάτης 1

Δόξα Βύρωνα: Χατζηαλεξανδρής 6, Λουκιδέλης 6, Μπούτος 6, Μπιτόπουλος 3, Λάλας 2, Παπαδιονυσίου 1, Τριανταφύλλου 1

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανιώνιος: Κουταβάς, Κοντός, Ρεπούλιας, Νούλης, Ιωαννίδης, Τσαλαπάτης, Σκυφτός, Νοτύρος, Γιατράκος, Σακκάς, Τσικριτσής, Δαφέρμος, Λάζαρης, Ζαφειράκος, Μιχελάκος, Κοντάκος

Δόξα Βύρωνα: Παπαδιονυσίου, Μπούτος, Λάγιος, Καλαμάτας, Μωραΐτης, Αϊβάζης, Μαυρομμάτης, Τριανταφύλλου, Μπιτόπουλος, Λουκιδέλης, Γεωργίου, Μίχος, Πορτόγλης, Σημισάκης, Χατζηαλεξανδρής, Λάλας

Επιμέλεια: Θεοχάρης Μαρινέλης