Κ17: Φιλική νίκη επί του Ολυμπιακού

Την Τετάρτη (19/8) η Κ17 του Πανιωνίου έδωσε τον 4ο κατά σειρά φιλικό αγώνα προετοιμασίας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, στο γήπεδο Άγιαξ Τ...

Την Τετάρτη (19/8) η Κ17 του Πανιωνίου έδωσε τον 4ο κατά σειρά φιλικό αγώνα προετοιμασίας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, στο γήπεδο Άγιαξ Ταύρου.

Η ομάδα παρουσιάστηκε βελτιωμένη σε σύγκριση με τα προηγούμενα φιλικά, με αρκετά καλύτερη κυκλοφορία στο παιχνίδι της. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κωνσταντίνος Παυλίδης άνοιξε το σκορ ύστερα από σουτ του Ρέντζου και ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 0-1 υπερ του Πανιωνίου.

Έπαιξαν:

(Α’ Ημιχρονο) Καραντάνης, Τσομπάνης, Ντρέκης, Κούτρας, Δημητρέλης, Αγγελόπουλος, Γιαννής, Κωνσταντακόπουλος, Τσέλος, Θεοδωρακόπουλος, Γκιζίνος

(Β’ Ημίχρονο) Αποστολάκης, Σαραντόπουλος, Μπαγιάτης, Αναστασίου, Πάνου, Λουκόπουλος, Λιάμπος, Jackson, Παυλίδης, Δημητριάδης, Κουφουδάκης, Ρέντζος

Προπονητής: Κωνσταντίνου Ε.