Ήττα για τα κορίτσια στη Πάτρα

Την ήττα με 14-6 από τη ΝΕ Πατρών γνώρισε ο Πανιώνιος στο Γυναικείο Πόλο. Ο ιστορικός έχασε το πρώτο παιχνίδι στη δεύτερη φάση και πλέον ...

Την ήττα με 14-6 από τη ΝΕ Πατρών γνώρισε ο Πανιώνιος στο Γυναικείο Πόλο. Ο ιστορικός έχασε το πρώτο παιχνίδι στη δεύτερη φάση και πλέον η ομάδα της Αχαΐας προηγείται 1-0 στη σειρά.

Την Τρίτη 4 Φεβρουαρίου ο Πανιώνιος υποδέχεται τη ΝΕ Πατρών στο Κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με στόχο να πετύχει τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα και να ισοφαρίσει τη σειρά σε 1-1.

Στο αγωνιστικό σκέλος η ομάδα της ΝΕ Πατρών μπήκε πιο δυνατά από τον Πανιώνιο και στο ημίχρονο προηγήθηκε με τρία τέρματα διαφορά (7-4).

Στη τρίτη περίοδο τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για τον Πανιώνιο, καθώς μ' ένα σερί 5-1, η ΝΕ Πατρών προηγήθηκε με 12-5.

Εκεί όλα είχαν κριθεί στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο να γνωρίζει μία βαριά ήττα (14-6) σ΄ ένα σημαντικό παιχνίδι.