Επέστρεψε στις νίκες με ανατροπή

Στις νίκες επέστρεψε η Γυναικεία ομάδα Μπάσκετ του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Φοίνικα Πειραιά με 61-58 για την 14η αγωνι...

Στις νίκες επέστρεψε η Γυναικεία ομάδα Μπάσκετ του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Φοίνικα Πειραιά με 61-58 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της  Α'2 κατηγορίας.

Ο Ιστορικός επέστρεψε στις νίκες μετά από ένα κακό διάστημα όπου μετρούσε τρεις συνεχόμενες ήττες.

Μετά από αυτή τη σημαντική νίκη ο Πανιώνιος παρέμεινε στη 4η θέση με 22 βαθμούς τρεις βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο Ηλιούπολη.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Πανιώνιος δεν μπήκε και τόσο καλά στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 9 πόντους (36-27 στο ημίχρονο)

Στη τρίτη περίοδο ο Πανιώνιος συνέχιζε να βρίσκεται πίσω στο σκορ, με τον Φοίνικα Πειραιά να προηγείται με 48-41 στο 30'.

Η μεγάλη ανατροπή του Πανιωνίου ήρθε στη τελευταία περίοδο του αγώνα, καθώς ο Ιστορικός πέτυχε 20 πόντους δεχόμενος μόλις 10.

Έτσι οι "κυανέρυθροι" έφτασαν στη νίκη με 61-58 παίρνοντας βαθμολογική ανάσα στο κυνήγι των πρώτων θέσεων.