Κ19: Βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ

Βαριά εκτός έδρας ήττα με 6-1 από τον ΠΑΟΚ γνώρισε η Κ19 του Πανιωνίου, για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Oι κυανέρυθροι του Δημή...

Oι κυανέρυθροι του Δημήτρη Κοροπούλη δεν κατάφεραν να φανούν ανταγωνιστικοί στο εν λόγω ματς και μοιραία ηττήθηκαν.

Στα πρώτα 7 λεπτά του αγώνα ο Πανιώνιος βρέθηκε να είναι πίσω στο σκορ με δύο τέρματα. Στο 9' μείωσε ο Ιστορικός με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως η συνέχεια άνηκε στους γηπεδόυχους, καθώς έως το τέλος του 45λεπτου σημείωσαν τρία ακόμη τέρματα (12', 20', 40). Το τελικό 6-1 γράφτηκε 76ο λεπτό.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Κ19 του Πανιωνίου, καθώς θυμίζουμε ότι στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος οι κυανέρυθροι είχαν επικρατήσει με 3-1 του Βόλου.