Βόλεϊ: Ήττα στην Κρήτη - Όλοι δίπλα στην Ρενάτα!

Την εκτός έδρας με 3-0 σετ γνώρισε η ομάδα Βόλεϊ του Πανιωνίου από τον ΟΦΗ  και έτσι δεν μπόρεσε να ξεκινήσει νικηφόρα τα πλέι οφ του 1...

Την εκτός έδρας με 3-0 σετ γνώρισε η ομάδα Βόλεϊ του Πανιωνίου από τον ΟΦΗ  και έτσι δεν μπόρεσε να ξεκινήσει νικηφόρα τα πλέι οφ του 1ου υποομίλου της Α2.

Η ομάδα της Κρήτης ήταν ανώτερη συνολικά από τους κυανέρυθρους και μοιραία ήρθε η ήττα.

Ο ΟΦΗ πλέον έχει 7 βαθμούς (ξεκίνησε με 4 τα πλέι οφ), ενώ ο Πανιώνιος έμεινε στους 2.

Στο άλλο ματς της αγωνιστικής η Ροδίων Άθλησις νίκησε με 3-1 τον Πανερυθραϊκό και έφτασε τους 6 πόντους, ενώ η ομάδα της Ν. Ερυθραίας στον 1.

Τα σετ:
25-13
25-14
26-24

Όλοι δίπλα στην Ρενάτα!

Η έκβαση του αγώνα ήταν το λιγότερο μπροστά στη σκηνή που εκτιλύχθηκε μετά το τέλος του παιχνιδιού, όπου σε μια όμορφη και ξεχωριστή στιγμή για τον αθλητισμό.

Οι παίκτες του ΟΦΗ και του Πανιωνίου, φίλαθλοι του ΟΦΗ που βρέθηκαν στο παιχνίδι και μαζί τους η νικήτρια της ζωής, Ρενάτα, η φίλαθλος του Ιστορικού που δίνει μάχη με τον καρκίνο, φωτογραφήθηκαν μαζί στο γήπεδο, στέλνοντας μηνύματα για το πιο είναι το πραγματικό νόημα του αθλητισμού και της ζωής.