Τον Βασίλη Φραγκιά ακολούθησε στον Πανιώνιο και ο Κώστας Μασούρας. Ο έμπειρος γυμναστής μετράει χρόνια συνεργασίας με τον νέο προπονητή ...
![](https://4.bp.blogspot.com/-N3sOx25MxBg/W9r3y-qeqtI/AAAAAAABFGY/OYDkE1VtMDcslW7MCHA7YUZM-pt3mbUFACLcBGAs/s320/%25CF%2586%25CF%2581%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25BA%25CE%25B9%25CE%25B1%25CF%2582-%25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B1%25CF%2581.jpg)
Ο έμπειρος γυμναστής μετράει χρόνια συνεργασίας με τον νέο προπονητή του Ιστορικού και μάλιστα τα τρία τελευταία χρόνια ήταν μαζί στην Εθνική ομάδα του Κατάρ.
Ο Μασούρας αναλαμβάνει το πόστο του γυμναστή στον Ιστορικό, αντικαθιστώντας τον Δημήτρη Μέξη.
Ο νέος γυμναστής του Πανιωνίου έχει δουλέψει μεταξύ άλλων σε ΑΕΚ, Αστάνα, Ηλυσιακό, Εθνική Κατάρ και Παναθηναϊκό (γυναικεία ομάδα).
Παράλληλα, οι κυανέρυθροι γνωστοποίησαν ότι ο Βαγγέλης Κουτσοκέρας συνεχίζει κανονικά στο τεχνικό τιμ και θα αποτελέσει τον άμεσο συνεργάτη του Βασίλη Φραγκιά.
Η σχετική ανακοίνωση της ΚΑΕ: "Ο Βαγγέλης Κουτσοκέρας συνεχίζει στο προπονητικό επιτελείο της ομάδας μπάσκετ, ως άμεσος συνεργάτης του νέου προπονητή, Βασίλη Φραγκιά. Καθήκοντα γυμναστή αναλαμβάνει ο Κώστας Μασούρας, αντικαθιστώντας τον Δημήτρη Μέξη".
Δεν υπάρχουν σχόλια