Ήττα στην Ξάνθη για την Κ20

Την εκτός έδρας ήττα με 4-2 γνώρισε η Κ20 του Πανιωνίου από την Ξάνθη, για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ Νέων. Το πρώτο ημίχρονο...

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στα “Πηγάδια” σημαδεύτηκε από τις ευκαιρίες που είχαν και οι δύο ομάδες, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να βρουν δίχτυα, με τον Δουλγέρη στο 35‘.

Μάλιστα στο ξεκίνημα της "επανάληψης" έκαναν το 2-0 με τον Σουλεϊμάν, πριν οι κυανέρυθροι δείξουν σημάδια αντίδρασης και μειώσουν με τον Μαχαίρα στο 61′.

Η απάντηση όμως της Ξάνθης ήταν άμεση, καθώς με γκολ του Αγγελόπουλου 2 λεπτά αργότερα και του Σουλεϊμάν στο 78΄ “σφράγισαν” τη νίκη, με τον Πανιώνιο απλά να μειώνει στο 4-2.

Οι συνθέσεις...

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Τζελέπης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Πεταλωτής, Σουλεϊμάν, Αγγελόπουλος, Σαμπανίδης, Δουλγέρης(85′ Θεοφυλάκης), Γιανναράκης, Καλογιάννης(75′ Δημητρίου), Τσάπαρης(82′ Πατσιώρας)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Νίκας, Αγγελής, Μπέτσας, Μίκο, Κουτσοποδιώτης, Αρσενιάδης, Οικονομίδης, Καραχαννάς, Μαχαίρας, Σουσώνης, Τσακυργιάννης

Πηγή φωτογραφίας: thrakisports.gr