Ήττα από τον Αμύντα

Σε ένα ματς θρίλερ, που κρίθηκε στην παράταση, ο Πανιώνιος ηττήθηκε εκτός έδρας με 78-77 από τον Αμύντα. Οι κυανέρυθροι στην μεγαλύτερη...

Οι κυανέρυθροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα δεν κατάφεραν να πιάσουν καλή απόδοση και έτσι γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού και ο αγώνας πήγε στην παράταση. Εκεί όλα κρίθηκαν ξανά στο «νήμα», με τον Κόκκαλη να είναι μοιραίος για τους «κυανέρυθρους», καθώς 2.6" πριν το φινάλε κέρδισε φάουλ, πήγε στη γραμμή των βολών με το σκορ στο 78-77. Αστόχησε, όμως, και στις δύο με τον Πανιώνιο να γνωρίζει την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα.

*Περίπου 250 φίλοι του Πανιωνίου έδωσαν δυναμικό "παρών" στο κλειστό του Υμηττού, όμως έφυγαν απογοητευμένοι από την ήττα της ομάδας.

-Αμύντας – Πανιώνιος 78-77

-Διαιτητές: Τσαρούχα – Σπυρόπουλος Σπ.

Τα δεκάλεπτα: 16-12, 36-38, 51-46, 67-68 (κ.α.), 78-77.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Κουκουνιάς 5 (1), Διαμαντόπουλος 5 (1), Ζούπας 24 (1), Μπάρμπας 11 (3), Πίνης 7 (1), Αγγελόπουλος 4, Καμπούρης 2, Βαρδιάνος 9 (2),Βογιατζής 6, Ματζούρος 5 (1).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σορώτος): Γαρμπής 8 (1), Παπαρέγκας 2, Βλάχος 9 (1), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 16, Ζώρζος 8, Μανσαράι, Μίχαλος 7 (1), Φιλιππάκος 8, Μουρίκης 4, Τσιάκος 8, Αναγνωστάκης 3.