Το πάλεψαν οι κυανέρυθρες (photos)

Πάλεψε στα ίσια τον αντίπαλο της και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες η γυναικεία ομάδα Βόλεϊ του Πανιωνίου με 3-2 σετ, στην εντός έδρας αναμέτ...

Πάλεψε στα ίσια τον αντίπαλο της και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες η γυναικεία ομάδα Βόλεϊ του Πανιωνίου με 3-2 σετ, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου.

Η ομάδα του Κωστακόπουλου έβγαλε πάθος και ενέργεια στο παρκέ κόντρα σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, ο οποίος έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από τον Ιστορικό και βρισκόταν (μέχρι πριν το παιχνίδι) στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι κυανέρυθρες έχασαν τα πρώτα δύο σετ, όμως με αντεπίθεση διαρκείας πήραν τα επόμενα δύο και έφεραν το ματς στα ίσια.

Στο 5ο και τελευταίο σετ ο Αστέρας προηγήθηκε με 4-1 και 8-3 όμως ο Πανιώνιος έφθασε στο 8-8- και το 10-10… Κάπου εκεί όμως οι φιλοξενούμενες με την Φραγκαδάκη και την Χριστοδούλου έκαναν το 15-11 και το 3-2 κατακτώντας τη νίκη που όμως τις αφήνει στην 2η θέση πίσω από τον Ηρακλή Κηφισιάς.

"Νικητής" ο κόσμος του Ιστορικού, που έδωσε βροντερό παρόν και ενίσχυσε σημαντικά τις προσπάθειες της ομάδας.