Διεθνές Τουρνουά Τζούντο SAKURA

Τμήμα Τζούντο "Στην πρώτη διοργάνωση της σεζόν, το τμήμα τζούντο του ΠΓΣΣ συμμετείχε στο ετήσιο διεθνές τουρνουά τζούντο SAKURA στ...

Τμήμα Τζούντο

"Στην πρώτη διοργάνωση της σεζόν, το τμήμα τζούντο του ΠΓΣΣ συμμετείχε στο ετήσιο διεθνές τουρνουά τζούντο SAKURA στην Κατερίνη της Πιερίας την Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014.Συμμετείχαν 270 αθλητές και αθλήτριες από 30 σωματεία και 4 χώρες. Η ομάδα μας, αποτελούμενη από 3 αθλητές και 1 αθλήτρια, κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια ! Πιο αναλυτικά, ο Θάνος Αρβανίτης κατέκτησε χρυσό στα 60κ. Παίδων Α πετυχαίνοντας 3 νίκες με ιπόν σε ισάριθμους αγώνες.

Ο Γιάννης Χρυσάκης, με τρεις νίκες όλες με ιπόν στα -50κ. Παίδων Α.,χρυσό επίσης. Η Κατσούλη Μυρτώ, στα -57 κ. Κορασίδων Α, κατέκτησε χρυσό με τρεις νίκες με ιππόν. Τέλος, ο Σαρηγεωργίου Παναγιώτης, κάνοντας ικανοποιητική εμφάνιση, δεν κατάφερε να διακριθεί, χάνοντας στα τελευταία δευτερόλεπτα.
Ηταν ένα πρώτο τεστ ενόψει του τουρνουά που θα διοργανώσει ο σύλλογός μας στις αρχές Δεκεμβρίου. Επόμενη διοργάνωση το διασυλλογικό πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων Β, στα Ανω Λιόσια, στις 8 και 9 Νοεμβρίου 2014".