Κυανέρυθρο «διπλό» στο Αγρίνιο!

Την εκτός έδρας νίκη με 2-0 πανηγύρισε η ομάδα Κ-20 του Πανιωνίου στο Αθλητικό Κέντρο Emileon επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού στ...

Την εκτός έδρας νίκη με 2-0 πανηγύρισε η ομάδα Κ-20 του Πανιωνίου στο Αθλητικό Κέντρο Emileon επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής.

Οι κυανέρυθροι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό με τέρμα του Λουλάϊ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πρέντι στο 73', λίγα λεπτά δηλαδή πριν στη θέση του εισέλθει ο Ρόπας.

Η ομάδα Κ-20 του Ιστορικού έφτασε τους 21 βαθμούς σε 13 αναμετρήσεις σκαρφαλώνοντας με αυτό τον τρόπο στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (προπονητής Δημήτρης Tερεζόπουλος) : Πολίτης, Μέξι, Κωτσαλάς, Καλύβας, Λουλάϊ, Γκίνη, Ιβάνοφ, Αρώνης,
Ντουμιρσάϊ (27' Καρκασίνας), Μπεγλεκτσής (60' Ζήσης), Πρέντι (84' Ρόπας).

Να σημειωθεί πως εκκρεμεί ο εντός έδρας αγώνας με την Skoda Ξάνθη για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος που είχε αναβληθεί το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και θα οριστεί εκ νέου από την διοργανώτρια αρχή.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ομάδας Κ-20 του Πανιωνίου το προσεχές Σαββατοκύριακο εκτός έδρας εναντίον του Αστέρα Τρίπολης.