Πανιώνιος Κ13 : Ισοπαλία με την ΑΕΚ

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις έδωσε η Κ13 το Σάββατο 14/1 για το πρωτάθλημα Attica

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις έδωσε η Κ13 το Σάββατο 14/1 για το πρωτάθλημα Attica, όπου αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 με την ΑΕΚ.

H ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13' από απευθείας εκτέλεση φάουλ αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει μετά από δέκα λεπτά. Συγκεκριμένα μετά από ωραία ενέργεια του Κουκουζέλη, ο Παπαλεξάνδρου με ψύχραιμο ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 50' ο νεοεισελθών Αναγνωστόπουλος αξιοποίησε την ασίστ του Πούπα και με δυνατό σουτ στο "Γ" της εστίας έδωσε το προβάδισμα στους κυανέρυθρους. Στις καθυστερήσεις όμως του αγώνα οι παίχτες της αντίπαλης ομάδας μετά από εκτέλεση κόρνερ, ισοφάρισαν με κεφαλιά και διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Πανιώνιος (Χ. Κάλφας): Σαρακασίδης (60' Κωνσταντίνου), Βλάχος (45' Δεμερτζής), Αθανασάκης, Πετρόπουλος, Λέκκας (53' Τσουκαλάς), Κουκουζέλης (53' Κούκκος), Ρούσσης, Πούπα, Κουρής, Κωνσταντινίδης (45' Αναγνωστόπουλος), Παπαλεξάνδρου.