12Χ12 με 110 πόντους!

Ένα ακόμα... πάρτι έστησε στο "Ανδρέας Βαρίκας" ο Πανιώνιος, που ισοπέδωσε το Παλαιό Φάληρο με το εντυπωσιακό 110-67.

Η ομαδάρα του Περικλή Ταυρόπουλου πραγματοποιώντας μια ακόμα φοβερή εμφάνιση, έφτασε σε μια ακόμα άνετη επικράτησή και πέτυχε την 12η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Φυσικα οι κυανέρυθροι παραμένουν μόνοι πρώτοι και αήττητοι, δείχνοντας συνεχώς πως αυτή η κατηγορία δεν τους χωράει!

Ο Πανιώνιος στο πρώτο ημίχρονο υπέβαλε τον ρυθμό του, από νωρίς πήρε διαφορά στο σκορ και χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα μπήκε στα αποδυτήρια με το υπερ του 45-31.

Αξιζει να σημειωθεί πάντως η πολύ κακή διαιτησία, η οποία πάρα το γεγονός πως ο Ιστορικός ήταν άνετα μπροστά στο σκορ ξεσήκωσε τις έντονες αντιδράσεις από τον κόσμο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος ήταν καταιγιστικός, σκόραρε με κάθε τρόπο, ενώ έπαιξε και εξαιρετική άμυνα. Σκορ της περιόδου το 82-46.

Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το τελικό 110-67 να δείχνει ξεκάθαρα την εικόνα της αναμέτρησης.

Δεκάλεπτα: 28-17, 45-31, 82-46, 110-67

Πανιώνιος ΓΣΣ (Ταυρόπουλος, Καλούδης): Λάζαρης 7, Αντωνάκης 16(3), Σταθόπουλος 2, Χάλαρης 11, Βεργίνης 26(5), Παπαδιονυσίου Ε. 11(1), Παπαδιονυσίου Γ. 8(1), Μάντζαρης 13, Σκάνδαλος 4(1), Κολσούζογλου 2, Σαχπατζίδης 10

Α.Ο.Π.Φαλήρου (Μάνος, Καμαριώτης): Σκόρδος 8(2), Μπιλάλης 5(1), Δρίτσας 3, Κομποδιέτας 2, Δημητρακόπουλος, Μαχαίρας 7, Μπολάτογλου 15(1), Καλιανιώτης 2, Δούλης, Κανονίδης 11, Οικονομόπουλος 8(2), Μαγιντόμπε 6