Φιλική ήττα στο Ρέντη

Την φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Ολυμπιακό Β' στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Ο Δημήτρης Κοτοπούλης είδε την ομάδα του και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα κόντρα σε έναν ιδιαίτερα δυνατό αντίπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, με τον Σταματόπουλο να λέει "όχι" σε 2-3 καλά σουτ των παικτών του Ολυμπιακού.

Μέρα το 25' ο Πανιώνιος ανέβασε την απόδοση του και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Αρχικά, ο Σταμάτης δεν μπόρεσε να σκοράρει και εν συνεχεία το πολύ καλό σουτ του Μούντριχα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγύργη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πανιώνιος ήταν η ομάδα που μπήκε καλά και στο 57' το δυνατό σουτ του Δρίτσα έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Καραγύργης.

Στο 65',όμως, οι γηπεδούχοι βγήκαν γρήγορα στην επίθεση, βρήκαν κενούς χώρους και με ωραίο πλασέ του Ξενιτίδη άνοιξαν το σκορ.

Στα επόμενα λεπτά έπεσε ο ρυθμός, οι αλλαγές ήταν πολλές και το 1-0 εμεινε έως το φινάλε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραγύργης, Μπακαλιάνης, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Ντόι, Νίκολιτς, Τσέλιος, Μπα, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής, Καλογερόπουλος.

Επαιξαν και οι: Πίνακάς, Κίτσος, Γκαλιάνι, Κινκουε, Μαυρούδης, Γκαλιάνι, Λίνδος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι, Κοντοές, Ζούλιας, Γροντής, Μπρέγκου, Μούντριχας, Δρίτσας, Ξυγκόρος, Σταμάτης.

Έπαιξαν και οι: Κραβαρίτης, Νταλακούρας, Διονέλλης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Λιούμης, Σπάρταλης, Τσέργα.