Εξαιρετικός ο Πανιώνιος στο φιλικό με τον Ιωνικό!

Ένας εξαιρετικός Πανιώνιος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στο πολύ δυνατό φιλικό με τον Ιωνικό στη Νέα Σμύρνη.

Η ομάδα του Κοροπούλη ήταν πραγματοποίησε πραγματικά μία πάρα πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα που αγωνίστηκε με την βασική της ενδεκάδα, δείχνοντας εξαιρετική εικόνα απεναντι σε ομάδα Σούπερ Λιγκ.

Το φιλικό διεξήχθη παρουσία περίπου 600 φίλων του Πανιωνίου που έδωσαν δυναμικό "παρών" στη Νέα Σμύρνη.

Στα πρώτα 45 λεπτά ο Πανιώνιος ήταν πραγματικά απολαυστικός και ισοπεδωτικός! Κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, κάνοντας τον Ιωνικό να μοιάζει ομάδα μικρότερης κατηγορίας και όχι το αντίθετο.

Με τους Γροντή, Σταμάτη, Δρίτσα, Μούντριχα και Σπαρτάλη δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Στο 15' οι κυανέρυθροι άνοιξαν το σκορ. Αρχικά το δυνατό σουτ του Σταμάτη έδιωξε δύσκολα ο Αναγνωστόπουλος, στη συνέχεια της φάσης όμως ο Γροντής με ωραιο σουτ "νίκησε" τον τερματοφύλακα του Ιωνικού και έκανε το 1-0.

Η ομάδα του Κοροπούλη συνέχισε να πιέζει και έχασε κι άλλες καλές στιγμές μέχρι το τέλος του 45 επτού, με τους Σταμάτη, Μούντριχα και Δρίτσα.

Στο δεύτερο μέρος και με την πάροδο του χρόνου ο Δημήτρης Κοροπούλης άλλαξε την ενδεκάδα, δίνοντας χρόνο σε όλα τα νέα παιδιά που είχε στον πάγκο.

Ο Ιωνικός σε μια απο τις ελάχιστες επισκέψεις του στην περιοχή του Πανιωνίου,  στο 85', κατάφερε να σκοράρει με κεφαλια του Μάναλη. Η μπάλα φανηκε να μην περνάει ολόκληρη την γραμμή, ωστόσο ο επόπτης υπέδειξε το γκολ.

Τελικό σκορ το 1-1, με τον κόσμο του Πανιωνίου να αποθεώνει στο φινάλε την ομάδα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Σπαρτάλης, Δρίτσας, Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας.

Αγωνίστηκαν και οι: Τσέργας, Λιούμης, Διονέλλης, Κραβαρίτης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Πάστρας, Καραβίδας, Μίχος

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Λουάν, Σάντσεζ, Κιάκος, Γκοτσούλιας, Ρομαό, Καμπράλ, Λένις, Μπουένο, Τουράμ.