Δεν τα κατάφερε ο Πανιώνιος

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Γυναικεία ομάδα Πόλο του Πανιωνίου, καθώς ηττήθηκε στη Νέα Σμύρνη για την 7η αγωνιστική με 9-4 από τον ΑΝΟ Γλ...

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Γυναικεία ομάδα Πόλο του Πανιωνίου, καθώς ηττήθηκε στη Νέα Σμύρνη για την 7η αγωνιστική με 9-4 από τον ΑΝΟ Γλυφάδα.

Έτσι ο Ιστορικός έμεινε πίσω 5 βαθμούς από την ομάδα της Γλυφάδας και χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια από τις παίκτριες του Ιστορικού για να προλάβουν την 4η θέση που οδηγεί στα Play-Off.

Στο αγωνιστικός σκέλος το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ αμφίρροπο με την ομάδα της ΑΝΟ Γλυφάδας να προηγείται με 2-1.

Τα πάντα κρίθηκαν στη τρίτη περίοδο, όταν ο Πανιώνιος δέχτηκε ένα εις βάρος του σκορ 6-2 με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ με 5 τέρματα διαφορά (8-3).

Τώρα ο Ιστορικός μετά την σημερινή (4/4) του ήττα θα προσπαθήσει ν' ανασυντάξει τις δυνάμεις του, καθώς την Πέμπτη (8/4) ακολουθεί η εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην ΑΕΚ.